Csúnya koccanás Dunaszerdahely belvárosában
A Nagyabonyi út és a Szabó Gyula utca kereszteződésében, Dunaszerdahelyen, klasszikusnak mondható baleset történt kedden délelőtt.

Egy galántai jelzésű Škoda Octavia és egy dunaszerdahelyi rendszámú Citroen karambolozott a kereszteződésben. Mindkét kocsi eleje összetört, de személyi sérülés szerencsére nem történt.
A balesetet vélhetően az elsőbbségadás elmulasztása vagy figyelmetlenség okozta. A Citroen a Szabó Gyula utca felől érkezett a kereszteződéshez, ahol előnyben kellett volna részesítenie a belváros felől érkező Octaviát, mely a Nagyabonyi út felé kanyarodott a főúton, keresztezve a másik jármű útját.
Tisztázatlan, hogy az Octavia használta-e az irányjelzőt. Ugyan a főúton volt, gyakorta vita tárgyát képezi, hogy ezen a csomóponton indokolt volna használni. A Szabó Gyula utca felől gyakran azért hajtanak ki, mert a szemből jövők helyenként irányjelző nélkül kanyarodnak.
Hogy mi mennyire vétkes az aktuális koccanásban, a rendőrség dolga megállapítani.
A helyszínen a városi rendőrség irányította a forgalmat, mentőre és tűzoltóra sem volt szükség.
(SzT)