II. labdarúgóliga, 19. forduló: Küzdelmes párharc, pontosztozkodás Komáromban (FOTÓK)

2023. március 5. - 16:57 | Sport

Egy pontot szerzett a mezőny két dél-szlovákiai klubja, a Komárom és a Somorja a felsőházba igyekvő, bajnoki címre törő kelet-szlovákiaiak elleni összecsapáson.

KFC Komárom – FC Košice. Fotók: Cséfalvay Á. András (További fotókért kattints a képre!)

Szombaton a somorjaiaknak nemtermett babér az éllovas prešovi Tatran vendégeként. Meglepetésre Nagy Péter, Csóka Bálint és Szolgai Máté kimaradt a kék-fehérek kezdő tizenegyéből. A nagyon rossz talajú pályán a hazaiak már a negyedik percben vezetéshez jutottak, a 7. percben 2:0-ra növelték előnyüket. A csallóköziek a hosszabbításban szerezték a becsületgólt.

Vasárnap délután a komáromiak a trónkövetelő kassaiakkal gól nélküli döntetlent játszottak. A küzdelmes mérkőzésen súlyos sérülést szenvedett a violák futballistája, Patrik Šurnovský.

A Tatran öt pontra növelte előnyét a táblázat élén. A komáromiak lecsúsztak a dobogóról, a 4. helyről várják a folytatást.

FK Pohronie–FK Humenné 1:1 (0:0), g.: Sanusi (51.), ill. Song (80.).

Spartak Myjava–Slavoj Trebišov 3:0 (2:0), g.: Olejník (6., 44.), Mareš (85.).

MŠK Považská Bystrica–FC Petržalka 1:1 (0:1), g.: Slávik (63. – 11-esből), ill. Harba(44.).

Tatran Prešov–FC STK 1914 Somorja 2:1 (2:0), g.: Dolný (4.), Sokol (7.), ill. ill. Szabó (90.+3.).

Slovan Bratislava B–FK Dubnica nad Váhom 2:1 (1:0), g.: Marcelli (39.), Holman (61.), ill. Rosenberger (52.).

FK Rača– MŠK Žilina B 0:3 (0:3), g.: 0:0), g.: Addo (58., 70.), AdangMveng (90.).

KFC Komárom– FC Košice 0:0.

MFK Dolný Kubín–MŠK Púchov 2:2 (1:0), g.: Hanes (17.), Kolorédy (55.), ill. Letenay (54., 80.).