II. labdarúgóliga, 21. forduló: A csallóközi riválisok csúcsderbijén osztálykülönbséggel diadalmaskodtak a komáromiak

2023. március 19. - 12:57 | Sport

Csallóközi derbit nyertek a komáromiak, a Radványi-legénység szombaton 3:0 arányban fektette két vállra Somorja csapatát.

Cséfalvay Á. András felvételei - Továbbiakért kattints!

A hazaiak az első félidőben vezetést szereztek, fordulás után három perc leforgása alatt kétszer is betaláltak a vendégek kapujába. A somorjaiak erejéből a becsületgólra sem futotta.

A listavezető Tatran Prešov otthon tartotta a három pontot, a trónkövetelő kassai FC vendéglátóként csupán döntetlenezett, ezzel a két rivális közti különbség öt pontra nőtt.

FK Pohronie–FC Petržalka 4:0 (1:0), g.: Chríbik (6. – öngól), .), Grendel (89.).

Spartak Myjava–MŠK Púchov 0:1 (0:1), g.: Holiš (90.).

MŠK Považská Bystrica–Slavoj Trebišov 3:3 (3:2), g.: Gerebenits (10.), Nagy (17.), Kucharčík (24.), ill. Kovalcin (21.), Novák (32.), Gáll (54.).

MFK Dolný Kubín–Slovan Bratislava B 3:2 (2:1), g.: ), g.: Jackuliak (33.), Koros (42.), Kolorédy (84. – 11-esből), ill. Schlossár (35.), Luka (71. – öngól).

Tatran Prešov–MŠK Žilina B 1:0 (1:0), g.: Dolný (14.).

KFC Komárom–FC STK 1914 Somorja 3:0 (1:0), g.: Antal (8., 50.), Druga (48.).

FC Košice–FK Humenné 1:1 (0:0), g.: Sagna (69.), ill. Song (60.).

FK Rača–FK Dubnica nad Váhom 0:1 (0:1), g.: Bellás (71. – 11-esből), ill. Martinek (29.).