Nagyszerű eredmények a Szenci Triatlonon

2018. május 22. - 10:50 | Sport

Felettébb elégedett hangnemben nyilatkozott a hétvégi Szenci Triatlonról Peter Králik, a rendezvény igazgatója. A jubileumi, 30. évfolyam sprint versenyének győztesei a Napfényes tavaknál Zuzana Michaličková, valamint Matúš Verbovský lettek. "

A szerző felvétele

A mezőny nagyon erős volt, sok kiváló versenyző vett részt a szenci versenyen," mondta a Paraméternek Verbovský. A Szlovák Triatlon Szövetség égisze alatt megrendezett jelentős sportakción kerek 500 versenyző állt rajthoz. A szenci megmérettetés részét képezi a Szlovák Kupa-sorozatnak. A kellemesidőben több kategóriában indultak a sportolók, természetesen különböző versenytávokon - a korosztályokból eredően.

Például az ifjabb tanulók 200 métert úsztak, 5,5 kilométert kellett kerékpáron megtenniük, valamint 1,5 kilométert futottak. Az idősebb tanulók korosztálya 350 métert úszott, 10 kilométert kerekezett és 2,5 kilométernyit futott.

A sprint triatlon versenyzői 750 métert úsztak, 20 kilométert kellett lebicizniük és 5 kilométert futniuk.